Wymagana obsługa JavaScript oraz Flash Player 9 Pobierz

Odkryj Pomorze - Atrakcje, Kaszuby, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto, Pomorskie, Noclegi


ciekawe miejsca pomorze, noclegi na kaszubach, kwatery na kaszubach, atrakcje nad morzem, atrakcje turystyczne, atrakcje dla dzieci, słupsk, agroturystyka kaszuby, spa na pomorzu, weekend w trójmieście

punkty widokowe
Dodaj do Moje Wycieczki
dodaj do moich wycieczek
Punkty widokowe na Kaszubach
  • miasto : Kaszuby, pomorskie
  • ulica : Gniewino, Wdzydze Kiszewskie, Wieżyca

Najpiękniejsze widoki i panoramy na Kaszubach można oglądać z wież widokowych, obserwacyjnych oraz wybranych wzniesień, często specjalnie przygotowanych do podziwiania krajobrazów. Część obiektów jest niedostępna zimą ze względów bezpieczeństwa (oblodzenie).


Najciekawsze  punkty i wieże widokowe na Kaszubach


Gniewino


Wieża Kaszubskie Oko Gniewino - fot. Justyna KuźmaWieża widokowa Kaszubskie Oko - (tel. 58 670 66 44) - to obiekt wchodzący w skład całego zespołu rekreacyjnego (m.in basen, restauracja, kregielnia, itd.) Unikalna architektonicznie konstrukcja, wysoka na 44 metry, umożliwia przy dobrej pogodzie obejrzenie statków na morzu. Widoczne są również pozostałości po elektrowni atomowej w Żarnowcu, farma wiatrowa z 18 wiatrakami i pobliski zbiornik elektrowni szczytowo -pompowej. Na szczyt wieży prowadzą 212 schodki, w środku kursuje winda dzięki którym wieża jest dostępna także dla osób starszych i niepełnosprawnych.


Mapa dojazdu - jest tutaj
Godziny otwarcia - są tutaj
Ceny biletów - są tutaj


Wdzydze Kiszewskie

Wdzydze  Kiszewskie - wieża widokowaJedną z najnowszych atrakcji Wdzydz jest wspaniała wieża widokowa - czynna w sezonie przez 24 godziny. Wstęp na razie jest bezpłatny, ale od sezonu 2011 będą wprowadzone bilety. Imponująca konstrukcja o wysokości ponad 36 metrów przyciąga jak magnes. To świetny punkt widokowy na całą okolicę. Żadne zdjęcia nie oddadzą przestrzeni i wrażeń - to miejsce trzeba odwiedzić samemu. A na dole czeka na nas przyjemne zaplecze gastronomiczne oraz kącik ekologiczno-krajoznawczy.


Dojazd i więcej zdjęć z wieży - jest tutaj


Wieżyca


Najsłynniejsza kaszubska Wieża Widokowa - na Górze Wieżyca - im. Jana Pawła II jest piątą budowlą w historii tej góry. Sam szczyt Wieżycy sięgający ponad 328 m npm jest najwyższym wzniesieniem na przestrzeni od Uralu po Pireneje i w przeszłości był miejscem kultu dawnych Słowian.
Wieża widokowa Wieżyca - piękny punkt widokowy na KaszubachW drodze na wieżę można zatrzymać się na parkingu, który w sezonie jest płatny, przy drodze do/od Szymbarka. Po ok.15 -20 minutach leśnego spaceru - uwaga na kamyki - dochodzimy do celu. Wejście od strony Uniwersytetu Ludowego jest dłuższe (30-40min) i bardziej wymagające - tu trzeba pokonać ok.100 m różnicy poziomów. Klimat czasem jak w górach, czasem jak na Krupówkach - to zależy od pory roku i pogody. Panorama z najwyższej platformy 35 metrowej wieży (182 stopnie!) zachęca do dłuższej degustacji widoków - i zdecydowanie warta jest paru złotych za bilet wstępu.
Zimą wieża jest zamknięta z powodu oblodzenia, ale wówczas największą atrakcją są pobliskie 300 metrowe, dobrze utrzymane stoki zjazdowe wraz z wyciągami. Całości dopełnia dobre zaplecze i baza gastronomiczna. Patrz - narty - tutaj


Dojazd i więcej zdjęć - jest tutaj

  • Noclegi
  • Imprezy
  • Inne
Wybierz rodzaj obiektu
Miejscowość
Podaj cenę za nocleg 2 osób (zł)
zalezy m.in od standardu, terminu...
od do
Wyszukiwanie Zaawansowane
Pokój z dostępem do internetu
Parking strzeżony, dozorowany lub monitorowany
Pokój z łazienką
Pokój z TV
Pokój z lodówką
Wyżywienie na miejscu
Pokój z klimatyzacją
Pokój/obiekt dostępny dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla dzieci
Obiekt z dostępem do kuchni
Obiekt z salą i sprzętem konferencyjnym
Siłownia, fitness center
Akceptacja kart kredytowych
Rowery dostępne na miejscu
Zwierzęta mile widziane
Oferty świąteczne i sylwestrowe
szukaj
Wybierz rodzaj imprezy
Miejscowość
Podaj czas imprezy
od
do
Ten weekend
szukaj
Wpisz szukaną frazę
szukaj

Obiekty promowane, noclegi na pomorzu, wypoczynek, atrakcje turystyczne

fota1
Deszcz, wiatr - nie szkodzi. Nawet jeśli trafi się taki dzień, w którym trudno podziwiać krajobrazy nad morzem - to zawsze mamy jeszcze fajne imprezy, restauracje i aktywne rozrywki pod dachem. Ustka i Łeba, Władysławowo i Hel, Malbork i Chojnice - wszędzie są ciekawe atrakcje i miejsca na zabawę w gronie znajomych. Posmakuj dobrej imprezy w Trójmieście, znajdź ładny domek nad jeziorem, spędź weekend na Kaszubach - poznaj Trójmiasto, odkryj Kaszuby - tu jest ciekawie! Sa...
Tagi imprezy w trójmieście gdynia tanie noclegi z wyżywieniem spa noclegi nad morzem wczasy nad morzem 2012 sopot atrakcje dla dzieci wczasy na kaszubach 2012 atrakcje nad morzem domek na kaszubach noclegi na kaszubach noc muzeów 2012 trójmiasto

 

centrum_inf1.jpglogo ZKP.jpglogo_bck.jpglogo malbork.jpggok_somonino.jpgLOGO_Pomorska.jpglogo_mosir_podstawowy.jpgSUPER HALLO TAXI GDANSK.jpgSopot Biblioteka Sopocka.jpglogo.gifgdansk4u.pl.jpgPrzymorze MTB TEAM Trojmiasto.jpg
Projektowanie stron www - studio 44 | Projektowanie Stron Internetowych - c-studio.eu